• Plyta1.jpg

Strona główna / O Stowarzyszeniu

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszeni skupia właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją szyb zespolonych.

Celem Stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz rozwoju gospodarczego oraz ekonomicznego przedsiębiorstw stowarzyszonych, promocji jakości polskich produktów oraz inicjowanie wzajemnej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z poszanowaniem zasad konkurencyjności.

Mimo stosunkowo krótkiego czasu funkcjonowania na rynku Stowarzyszenie zrobiło milowe kroki w kierunku podnoszenia jakości produkcji szyb zespolonych.

Firmy stowarzyszone aby zagwarantować jakość produktów dobrowolnie poddają się wewnętrznemu auditowi Stowarzyszenia. Przeprowadzane audity sprawdzają dokumentację Zakładowej Kontroli Produkcji, która jest specjalnie opracowana na potrzeby firm, wykonują badania,wyrobów gotowych w zakładach, przy wykorzystaniu przenośnego sprzętu laboratoryjnego który jest właściwością Stowarzyszenia oraz dokonują oceny środowiska pracy.

Oczywiście to od właścicieli firm zależy jak zostanie wykorzystana wiedza którą otrzymują podczas auditu. Okazuje się jednak, że konkretne propozycje usprawnień i rozwiązania problemów produkcyjnych są szybko wdrażane i przynoszą wymierne korzyści przedsiębiorstwu.

Producenci mogą również w ramach Stowarzyszenia zbadać zgodność komponentów dostarczanych przez ich kooperantów z deklarowanymi parametrami. To przecież w dużej części komponenty gwarantują wysoką jakość produktu końcowego. Niestety okazuje się, że gwarantowane przez dostawcę parametry nie są zgodne z wynikami przeprowadzonych testów. Jest to sporą uciążliwością dla producentów, dlatego Stowarzyszenie wraz z Instytutem Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych zamierza przeprowadzać regularne badania komponentów i na tej podstawie tworzyć listę rekomendowanych komponentów.

Firmy stowarzyszone mogą również korzystać z doradztwa w zakresie produkcji, produktów, zarządzania przedsiębiorstwem, obowiązującego prawa oraz marketingu małych i średnich firm, którym w najbliższym czasie pragniemy zająć się w sposób szczególny.

Zdając sobie sprawę, że przepływ około branżowej wiedzy do małych i średnich firm jest ograniczony; Stowarzyszenie organizuje spotkania i konferencje na których odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców.

Ostatnia konferencja odbyła się w maju 2009. w Pątnowie i wzbudziła duże zainteresowanie. Nie tylko poprzez wykłady ale również poprzez znakomitą zabawę znaleźliśmy ..„Receptę na sukces”! Za największy sukces uważamy odzew jaki otrzymaliśmy po konferencji zarówno od firm stowarzyszonych jak i ze środowiska branżowego.

Odpowiadając na zapotrzebowanie w czerwcu 2009r zorganizowaliśmy kolejne spotkanie na temat programów marketingowych i korzyści jakie można osiągnąć wdrażając je w firmach.

W październiku 2009r. odbyły się warsztaty szkoleniowe dla menadżerów oraz wspólnie uczestniczyliśmy w targach branżowych w Mediolanie.  Mamy kolejne pomysły jak wspomóc stowarzyszone firmy w uzyskaniu korzystnej pozycji na rynku, chociażby poprzez uczestnictwo w takich programach jak Łap Ciepło.

Zachęcam do czynnego uczestnictwa w działalności Stowarzyszenia i chęcią powitam nowe firmy w naszym gronie.

Prezes SPSB

Andrzej Woźniak

© 2016 Stowarzyszenie Przetwórców Szkła Budowlanego.